Ανακοινώσεις Παιδαγωγικού Δημοτικής Εκπ.


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ
ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2013-14
Δ Ε Υ Τ Ε Ρ Α
ΩΡΑ ΚΩΔ. ΔΙΔΑΣΚ. ΜΑΘΗΜΑ ΑΙΘΟΥΣΑ
8.30-11.30 Αγγπ020
2ο εξάμ Ψαρουδάκη Αγγλικά ΙΙ Δ1 α
Δ04Π07 Υ 4ο εξάμ Καραγιώργος Μεθοδολογία της διδασκαλίας των Κοινωνικών επιστημών στο Δ.Σ Δ7
Ε01Π01 Τζανάκης Στοιχεία θεωρίας αριθμών Γ2
11.30-2.30 Β05Π06 Κουρκούτας Ψυχοπαιδαγωγική παιδιών με διαταραχές συμπεριφοράς Δ7
Α07Π04 Καλογιαννάκη Η εκπαίδευση στον τρίτο κόσμο Γ1 7
Δ01Π31 Θώμου Δομή της Νέας Ελληνικής γλώσσας: λεξιλογικά ζητήματα Δ2 Γ
2.30-5.30 Ε03Σ08 Παπαβασιλείου Σύγχρονες τεχνολογίες της πληροφορικής Εργ Η/Υ
Β03Π13 Υ 4ο εξάμ Σπαντιδάκης Μάθηση και διδασκαλία της πρώτης ανάγνωσης και γραφής Δ7
   
5.30-8.30 Β03Π08 Σπαντιδάκης Μαθησιακές δυσκολίες παραγωγής γραπτού λόγου Δ37α
Δ01Π09 Μουδατσάκης Σύστημα αγωγής του προφορικού λόγου Εργ. Καλιτ.
Δ02Π01 Υ 4ο εξάμ Αναστασιάδης Πέτρος Εισαγωγή στη Φιλοσοφία Δ7
   
Τ Ρ Ι Τ Η
ΩΡΑ ΚΩΔ. ΔΙΔΑΣΚ. ΜΑΘΗΜΑ ΑΙΘΟΥΣΑ
8.30-11.30 Β03Π05
ΥΕ Β’τομέα Σπαντιδάκης /
Βασιλάκη Μάθηση και διδασκαλία παραγωγής γραπτού λόγου Δ7
   
11.30-2.30 B02Π01 Υ 2ο εξάμ Μιχαηλίδου Ψυχολογία του παιδιού Δ7
Ε02Π10 Καλαϊτζιδάκη Οικολογία Αμ Ο/Α
Ε03Σ08 Παπαβασιλείου Σύγχρονες τεχνολογίες της πληροφορικής Εργ Η/Υ
Δ03Α09 Τριχάκη Μουσική με έμφαση στην Μουσικοπαιδαγωγική Ερ. Καλ/κώ
Παιν 165 (Α06Π02
Υ  4ο εξάμ) Κοντογιάννη Θέματα διαπολιτισμικής παιδαγωγικής Δ3
2.30-5.30 Ε03Π05 Παπαβασιλείου Βάσεις δεδομένων Ερ Η/Υ
Β01Σ10 Βασιλάκη Μοντέλα μνήμης: Οργάνωση, λειτουργία και διαταραχές της Γ1 7
Ε01Π08  2ο εξάμ. Κούρκουλος Ενότητες από το πρόγραμμα των Μαθηματικών του Δ.Σ. Δ3 7α
Δ03Α09 Τριχάκη Μουσική με έμφαση στην Μουσικοπαιδαγωγική Εργ. Καλ
Γ04Σ05 Ανδρεαδάκης Εναλλακτικές μορφές αξιολόγησης των μαθητών Β1 26
   
5.30-8.30 Α14Σ05 Καλογιαννάκη/
Καρράς Η ιστορία του επαγγέλματος του εκπ/κού και η ανάπτυξη «καλών πρακτικών» -βιωματικό εργαστήριο ΚΕΜΕΙΕΔΕ (ΞΕΝΙΑ)
Γ04Σ05 Ανδρεαδάκης Εναλλακτικές μορφές αξιολόγησης των μαθητών Β1 26
Δ03Π13 Μουδατσάκης Θέατρο για παιδικό και νεανικό κοινό Γυμνασ
Γ02Π01 Υ 2Ο Εξαμ. Κωστούλα Θεωρία και μεθοδολογία της διδασκαλίας Δ7
B04Σ02 Μιχαηλίδου Επικοινωνία και διαπροσωπικές σχέσεις Γ1 7
Γ03Σ06 Μακράκης Σχεδιασμός και ανάπτυξη διδακτικού υλικού σε διαδικτυακό περιβάλλον Αμ Ο/Α
   
Τ Ε Τ Α Ρ Τ Η
ΩΡΑ ΚΩΔ. ΔΙΔΑΣΚ. ΜΑΘΗΜΑ ΑΙΘΟΥΣΑ
8.30-11.30 Αγγ 040 Ψαρουδάκη Αγγλικά IV Δ7
Γ03Σ07 Μακράκης Τηλεμάθηση-Η εκπαιδευτική χρήση του διαδικτύου  (Internet) Αμ Ο/Α
Γ04Σ05 Ανδρεαδάκης Εναλλακτικές μορφές αξιολόγησης των μαθητών Γ1 7
11.30-2.30 Δ02Σ13 Αναστασιάδης Φιλοσοφία των φιλοσοφικών συστημάτων: Ετερότητα και δυνητική πραγματικότητα Γ1 7
   
2.30-5.30 Ε01Π08 Υ
(Ασκήσεις) Κούρκουλος Ενότητες από το πρόγραμμα των Μαθηματικών του Δ.Σ. (ασκήσεις) Δ7
Ε02Σ11 Καλαϊτζιδάκη Περιβαλλοντική εκπαίδευση ΕΔΘΕ (Βιολογίας
Ε03Σ09 Σταύρου/Αναγνωστάκης Εργαστήριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής με εφαρμογή στις Φυσικές Επιστήμες: Εργαστηριακές Ασκήσεις  ΕΔΘΕ (Ρομποτικής
ΨΥ1302
Επιλογή Β03Π01 Γεωργιάδου Εκπαιδευτική Ψυχολογία Δ6
5.30-8.30 Α06Σ07 Χατζηδάκη Η Διδασκαλία σε πολυπολιτισμικές τάξεις Δ2Β
Β05Σ04 Μουζάκη Ψυχοπαιδαγωγική ατόμων με γλωσσικές διαταραχές Αμ Ο/Α
Ε02Σ05 Σταύρου Πειραματική Φυσική και Χημεία Εργ. Φυσικής
Α05Π02 Καρράς Ελληνική κοινωνία και εκπαίδευση Δ6
Ε01Π08 Υ
(Ασκήσεις) Κούρκουλος Ενότητες από το πρόγραμμα των Μαθηματικών του Δ.Σ. (Ασκήσεις) Δ7
Β02Σ02 Μιχαηλίδου Ψυχολογία του εφήβου Γ1 ορ.
Δ02Σ13 Αναστασιάδης Φιλοσοφία των φιλοσοφικών συστημάτων: Ετερότητα και δυνητική πραγματικότητα Γ1 7
ΘΡΗΝ 101 επιλ Δ02 Σταυριανός Ορθόδοξη πατερική Θεολογία Γ2

Διαβάστε Περισσότερα
Δ Ε Υ Τ Ε Ρ Α
ΩΡΑ ΚΩΔ. ΔΙΔΑΣΚ. ΜΑΘΗΜΑ ΑΙΘΟΥΣΑ
8.30-11.30 Αγγπ020
2ο εξάμ Ψαρουδάκη Αγγλικά ΙΙ Δ1 α
Δ04Π07 Υ 4ο εξάμ Καραγιώργος Μεθοδολογία της διδασκαλίας των Κοινωνικών επιστημών στο Δ.Σ Δ7
Ε01Π01 Τζανάκης Στοιχεία θεωρίας αριθμών Δ2 β
11.30-2.30 Β05Π06 Κουρκούτας Ψυχοπαιδαγωγική παιδιών με διαταραχές συμπεριφοράς Δ7
Α07Π04 Καλογιαννάκη Η εκπαίδευση στον τρίτο κόσμο Δ2Γ
Δ01Π31 Θώμου Δομή της Νέας Ελληνικής γλώσσας: λεξιλογικά ζητήματα Αμ Ο/Α
2.30-5.30 Ε03Σ08 Παπαβασιλείου Σύγχρονες τεχνολογίες της πληροφορικής Εργ Η/Υ
Β03Π13 Υ 4ο εξάμ
Σπαντιδάκης Μάθηση και διδασκαλία της πρώτης ανάγνωσης και γραφής Δ7
   
5.30-8.30 Β03Π08 Σπαντιδάκης Μαθησιακές δυσκολίες παραγωγής γραπτού λόγου Δ37α
Δ01Π09 Μουδατσάκης Σύστημα αγωγής του προφορικού λόγου Εργ. Καλιτ.
Δ02Π01 Υ 4ο εξάμ Αναστασιάδης Πέτρος Εισαγωγή στη Φιλοσοφία Δ7
   
Τ Ρ Ι Τ Η
ΩΡΑ ΚΩΔ. ΔΙΔΑΣΚ. ΜΑΘΗΜΑ ΑΙΘΟΥΣΑ
8.30-11.30 Β03Π05
ΥΕ Β’τομέα Σπαντιδάκης /
Βασιλάκη Μάθηση και διδασκαλία παραγωγής γραπτού λόγου Δ7
   
   
11.30-2.30 B02Π01 Υ 2ο εξάμ Μιχαηλίδου Ψυχολογία του παιδιού Δ7
Ε02Π10 Καλαϊτζιδάκη Οικολογία Αμ Ο/Α
Ε03Σ08 Παπαβασιλείου Σύγχρονες τεχνολογίες της πληροφορικής Εργ Η/Υ
Δ03Α09 Τριχάκη Μουσική με έμφαση στην Μουσικοπαιδαγωγική Ερ. Καλ/κώ
Παιν 165 (Α06Π02
Υ  4ο εξάμ) Κοντογιάννη Θέματα διαπολιτισμικής παιδαγωγικής Δ3
2.30-5.30 Ε03Π05 Παπαβασιλείου Βάσεις δεδομένων Ερ Η/Υ
Β01Σ10 Βασιλάκη Μοντέλα μνήμης: Οργάνωση, λειτουργία και διαταραχές της Γ1 7
Ε01Π08  2ο εξάμ. Κούρκουλος Ενότητες από το πρόγραμμα των Μαθηματικών του Δ.Σ. Δ3 7α
Δ03Α09 Τριχάκη Μουσική με έμφαση στην Μουσικοπαιδαγωγική Εργ. καλ
Γ04Σ05 Ανδρεαδάκης Εναλλακτικές μορφές αξιολόγησης των μαθητών Β1 26
   
5.30-8.30 Α14Σ05 Καλογιαννάκη/
Καρράς Η ιστορία του επαγγέλματος του εκπ/κού και η ανάπτυξη «καλών πρακτικών» -βιωματικό εργαστήριο ΚΕΜΕΙΕΔΕ (ΞΕΝΙΑ)
Γ04Σ05 Ανδρεαδάκης Εναλλακτικές μορφές αξιολόγησης των μαθητών Β1 26
Δ03Π13 Μουδατσάκης Θέατρο για παιδικό και νεανικό κοινό Γυμνασ
Γ02Π01 Υ 2Ο Εξαμ. Κωστούλα Θεωρία και μεθοδολογία της διδασκαλίας Δ7
B04Σ02 Μιχαηλίδου Επικοινωνία και διαπροσωπικές σχέσεις Γ1 7
Γ03Σ06 Μακράκης Σχεδιασμός και ανάπτυξη διδακτικού υλικού σε διαδικτυακό περιβάλλον Αμ Ο/Α
   
Τ Ε Τ Α Ρ Τ Η
ΩΡΑ ΚΩΔ. ΔΙΔΑΣΚ. ΜΑΘΗΜΑ ΑΙΘΟΥΣΑ
8.30-11.30 Αγγ 040 Ψαρουδάκη Αγγλικά IV Δ7
Γ03Σ07 Μακράκης Τηλεμάθηση-Η εκπαιδευτική χρήση του διαδικτύου  (Internet) Αμ Ο/Α
Ε01Π01
(Ασκήσεις) Τζανάκης Στοιχεία θεωρίας αριθμών Γ1 7
   
11.30-2.30   
   
2.30-5.30 Ε01Π08 Υ
(Ασκήσεις) Κούρκουλος Ενότητες από το πρόγραμμα των Μαθηματικών του Δ.Σ. (ασκήσεις) Δ7
Ε02Σ11 Καλαϊτζιδάκη Περιβαλλοντική εκπαίδευση ΕΔΘΕ (Βιολογίας
Ε03Σ09 Σταύρου/Αναγνωστάκης Εργαστήριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής με εφαρμογή στις Φυσικές Επιστήμες: Εργαστηριακές Ασκήσεις  ΕΔΘΕ (Ρομποτικής
ΨΥ1302
Επιλογή Β03Π01 Γεωργιάδου Εκπαιδευτική Ψυχολογία Δ6
5.30-8.30 Α06Σ07 Χατζηδάκη Η Διδασκαλία σε πολυπολιτισμικές τάξεις Δ2Β
Β05Σ04 Μουζάκη Ψυχοπαιδαγωγική ατόμων με γλωσσικές διαταραχές Αμ Ο/Α
Ε02Σ05 Σταύρου Πειραματική Φυσική και Χημεία Εργ. Φυσικής
Α05Π02 Καρράς Ελληνική κοινωνία και εκπαίδευση Δ6
Ε01Π08 Υ
(Ασκήσεις) Κούρκουλος Ενότητες από το πρόγραμμα των Μαθηματικών του Δ.Σ. (Ασκήσεις) Δ7
Β02Σ02 Μιχαηλίδου Ψυχολογία του εφήβου Γ1 ορ.
Δ02Σ13 Αναστασιάδης Φιλοσοφία των φιλοσοφικών συστημάτων: Ετερότητα και δυνητική πραγματικότητα Γ1 7
ΘΡΗΝ 101 επιλ Δ02 Σταυριανός Ορθόδοξη πατερική Θεολογία Γ2

Διαβάστε Περισσότερα
Οργανωτική Συνάντηση

Πέμπτη 6/3/2014

14:30-17:30 Αίθουσα Δ1Α

Οι φοιτητές και φοιτήτριες της ΣΠΑ Γ που έχουν δηλώσει την
Κατεύθυνση της Ειδικής Αγωγής θα έχουν την οργανωτική τους
συνάντηση την Πέμπτη 6/3/14.
Η παρουσία όλων των φοιτητών/τριων της ΣΠΑ Γ (Κατεύθυνση
Ειδική Αγωγή) είναι υποχρεωτική.

Οι επόπτες
Η. Κουρκούτας
Α. Μουζάκη

Διαβάστε Περισσότερα